22 646 99 12
Kontakt tel. w godz. 8-18 - 22 646 99 12

Znajdź przesyłkę

Logowanie

Szanujemy Twój czas i pieniądze Zamów ofertę

1. Firmy kurierskie i ich rozwój w Polsce

2. Współczesne firmy kurierskie znacząco się różnią od pierwszych usług posłańców

3. Wszechstronność to standard w usługach, jakie oferują dzisiejsze firmy kurierskie

 

Rynek usług kurierskich w Polsce stale się rozwija – to dzięki niemu możemy korzystać z przesyłek szybkich, tanich i bezpiecznych. W kraju działają nie tylko międzynarodowe firmy kurierskie, które operują na niemalże wszystkich kontynentach, ale również do dyspozycji są rodzimi operatorzy, którzy nie ustępują w jakości usług gigantom.

 

Firmy kurierskie w Polsce

Zasadniczo firmy kurierskie w Polsce działają od stosunkowo niedawna, ale już teraz mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami, o czym świadczy przede wszystkim dynamika ich rozwoju. Co roku realizują miliardy dostaw na terenie kraju oraz w innych państwach na całym świecie, a ich znaczenie stale wzrasta, o czym mogą przekonać się głównie klienci sklepów internetowych. Wynajem hds to usługi, które są coraz bardziej powszechne i jednocześnie coraz tańsze. Jak to wszystko zaczęło się w Polsce? Zapraszamy do sprawdzenia historii firm kurierskich w naszym kraju!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że początki firm kurierskich giną w mrokach dziejów – oczywiście, nie mówimy tutaj o firmach jako takich, które postrzegane są obecnie, ale już w starożytnym Rzymie działała prężnie poczta oraz usługi posłańców, którzy dostarczali wiadomości w krótkich terminach bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy.

W Polsce pierwsze stałe połączenie pocztowe otwarto w 1558 roku za panowania króla Zygmunta Augusta – łączyło ono Wenecję z Krakowem. W późniejszych latach w Polsce działały firmy kurierskie i pocztowe, niemniej jednak ze względu na oczywiste ograniczenia tamtych czasów nie zawsze zapewniały swoim klientom szybkość i terminowość dostarczanych przesyłek.

 Firmy kurierskie w Polsce - nasza flota  Firmy kurierskie w Polsce - nasza flota

 

Od lat 50-tych do dzisiaj

Po zakończeniu II wojny światowej usługi kurierskie w Polsce realizowane były tylko przez kilka scentralizowanych państwowych przedsiębiorstw, między innymi PKS, Cargo oraz Hartwig, które oferowały jednak wąski zakres obsługi. W tym czasie pomniejsze przesyłki były dostarczane głównie przez Pocztę Polską.

W 1978 roku powstało pierwsze polskie prywatne przedsiębiorstwo kurierskie o nazwie Servisco Sp. z o.o. Spółka ta bazowała na strukturach Poczty Polskiej, która nie zawsze dawała sobie radę z obsługą wszystkich przesyłek, głównie tych napływających do kraju w ramach pomocy humanitarnej. Kolejną ważną datą był rok 1984, kiedy to firma spedycyjna Cargo podjęła współpracę z DHL Worldwide Express – wówczas największa firmą kurierską na świecie. Polska w tej branży zmieniła się znacznie także od 2004 roku, czyli od momentu wejścia kraju do Unii Europejskiej. W konsekwencji otwarcie rynku pocztowego nastąpiło w 2011 roku, natomiast pełna liberalizacja miała miejsce na początku 2013 roku.

Oczywiście, do dzisiaj w branży pocztowej i kurierskiej wiele się zmieniło – w czasach gospodarki rynkowej zapotrzebowanie na usługi tego rodzaju stało się przede wszystkim odzwierciedleniem potrzeb klientów, a wraz z rozpowszechnieniem się internetu i zakupów online terminowe dostarczanie towarów stało się wręcz powszechnie wymagane. Teraz niemalże każda firma kurierska dostarcza klientom paczki już na następny dzień, a nadawcy mogą korzystać z ich usług w przystępnych cenach.

 

Firma kurierska Delta City Przesyłki - zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami. Oferujemy między innymi:

Oferujemy także szereg innych usług które są typowe dla nowoczesnej firmy kurierskiej - zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem naszych usług.

 

 

 mapmarker

Nasze oddziały

Dane teleadresowe naszych oddziałów w całej Polsce.

Link

 van

Flota pojazdów

Nasze środki transportu do Państwa dyspozycji.

Link

 hearth

Działalność charytatywna

Współpraca z Fundacjami Charytatywnymi.

Link

 ok

Nasze atuty

Terminowość doręczeń, bogata oferta produktowa, szeroki wachlarz usług, profesjonalna obsługa klienta, najwyższa jakość usług.

Link